$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Vali Sarıfakıoğulları Tirebolu’da !

Vali Sarıfakıoğulları Tirebolu’da !
  • 24.04.2018
  • 2.008 kez okundu

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulla-rı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destek-leme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü kanalıyla hibe desteği alan tesis ve işletmeleri ziyaret etti. Bu kapsamda beraberinde TKDK Giresun İl Koordinatörü Emin Serdar Kurşun olduğu halde 13 Nisan Cuma günü Eynesil ve Tirebolu’da incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, tesis ve işletmeler hakkında yetkililerden de bilgiler aldı.
Eynesil’deki Balık İşleme ve Soğuk Hava Deposunda incelemelerde bulunduktan sonra Tirebolu’ye gelen Vali Sarıfakıoğulları, ilçemizde Ahmet Ak Gıda’ya ait Fındık Kırma Tesislerini ziyaret etti. Eynesil ve Tirebolu’daki yatırıma yönelik işletmeler hakkında TKDK İl Koordinatörü Kurşun tarafından bilgilendirilen Vali Sarıfakıoğulları, Tirebolu’daki Fındık Kırma Tesislerinde şirket sorumlusu Halil Ak’dan detaylı bilgiler aldı ve tesisleri gezdi.
Giresun Valisi Sarıfakıoğulları, TKDK İl Koordinatörlüğü kanalıyla hibe desteği verilen yatırımlara ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, bu tür tesis ve işletmelerin ilimiz ve bölgemiz ekonomisiyle istihdamına önemli katkılar sağlayacağını belirterek, yatırımların her alanda arttırılarak devam etmesini istedi ve devlet olarak bu tür yatırımlara önemli ölçüde destek sağlandığını sözlerine ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ