$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’da 23 Nisan coşkusu !

Tirebolu’da 23 Nisan coşkusu !
  • 29.04.2018
  • 29.180 kez okundu

Alper Baltaoğlu
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 98’nci yıldönümü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da büyük coşkuyla kutlandı. Tirebolu’daki bayram kutlamalarına Giresun Vali Yardımcısı Recep Uzal’da katıldı.
Tirebolu’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için okullar kendi bünyelerinde özel proğramlar düzenlerken; saat 11’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezaretinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanında çelenk koyma töreni gerçekleştirildi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Burada yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Tirebolu CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ile İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş, yönetici arkadaşlarıyla birlikte Atatürk Anıtı’na partilerinin çelengini koyarak, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundular.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının ikinci bölümü saat 12’de ilçemiz Kapalı Spor Salonunda icra edildi. Organizesini Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk/Ortaokulu’nun yaptığı bayram etkinliklerine Giresun Vali Yardımcısı Recep Uzel ile ilçe protokolü de katıldı. Gazilerin de hazır bulunduğu törende Vali Yardımcısı Uzel ile Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ve Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Sunuculuk görevini Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu öğretmenlerinden Neslihan Albayrak ve Onur Ceylan’ın ifa ettiği etkinliklere, çocukların sunduğu birbirinden güzel gösterilerle devam edildi. Yaklaşık bir saat süren proğramın son bölümünde Ödül Töreni düzenlendi. İlçede okullar arasında düzenlenen Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerle, 23 Nisan konulu Resim ve Şiir Yarışması’nda ilk 3’e giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Vali Yardımcısı Uzel’in de katıldığı Ödül Töreninde, salonu tıklım tıklım dolduran vatandaşlar öğrencileri alkış yağmuruna tuttular. Salondaki kutlama proğramı ödül töreniyle sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ