$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’da su sorunu ne zaman bitecek ?

Tirebolu’da su sorunu ne zaman bitecek ?
  • 29.04.2018
  • 29.062 kez okundu

Tirebolu, geçen hafta 3 ay aradan sonra yine susuz kaldı. İlçeye su veren Ana İsale Hattında yeniden nükseden arıza nedeniyle Tirebolu’ya uzun bir süre su verilemedi.
Tirebolu’ya su veren Harşıt Çayı üzerinde bulunan Ana İsale Hattında meydana gelen arızanın 8 saat aradan sonra giderildiğini bildiren belediye yetkilileri, ilçenin içme suyu sorununu çözmek için yoğun çaba sarfettiklerini belirtirlerken; ev ve iş yerlerinde suyu akmayan vatandaşlar, sık sık meydana gelen arızanın kalıcı olarak çözümlenmesini istiyorlar.
Bilindiği üzere, bir süre önce aşırı yağışlar nedeniyle Harşıt Çayı içinden geçen Ana İsale Hattında meydana gelen arıza, uzun süre giderilememiş ve vatandaşlar susuzluktan isyan etmişti. “Biz yayladan su beklerken, hazır elimizdeki suyu bile içemiyoruz” diye sitemde bulunan ilçe sakinleri, ilçenin bu sorununa kalıcı bir çözüm yolu bulunması gerektiğini belirtiyorlar. Sık sık su kesintisi yaşanan Tirebolu’da, su ihtiyaçlarını gidermek için ilçedeki doğal çeşmelere ve cami avlularına hücum eden vatandaşlar, ellerindeki su bidonları ile ev ve iş yerlerine su taşımanın zorluğundan da yakınarak, “Belediyemiz bu sorunu mutlaka çözümlemeli ve ilçeye yeterli ölçüde içme suyu teminine gitmelidir. Bir zamanlar yayladan su getiriyoruz diye nutuk atanların şimdi hiç sesi çıkmıyor. Bu iş lafla değil, icraatla olur” şeklinde yorumda bulunuyorlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ