$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Kara’dan, Giresunlulara demiryolu çağrısı !

Kara’dan, Giresunlulara demiryolu çağrısı !
  • 07.05.2018
  • 29.049 kez okundu

Giresun Esnaf ve Sanayi Odası Başkanı Ali Kara, 14 Mayıs’ta ihaleye çıkarılacağı açıklanan Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesi’nde, Giresun’un olmadığına dikkat çekerek, güzergah konusunda ilimiz siyasilerine ve STK’larına çağrıda bulundu.
Hükümet tarafından açıklanan Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesi’nde güzergah olarak Erzincan-Gümüşhane-Trabzon üzeri hattının tek hat şeklinde görüldüğünü belirten Kara, Giresunlu siyasilere ve STK’lara bu konuda bir çağrıda bulunarak, şu değerlendirmeleri yaptı:
“Bilindiği gibi, uzun yıllardır Giresunluların yüz yıllık hayali olan Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu Tren Yolu Projesi, 2012 yılında kesinle-şen ÇED raporları sonuçlarına göre, devlete en ekonomik maliyeti olan ve Gümüşhane’ye en kısa mesafesi olan hat olma özelliğine haiz bulunan bir güzergahtı. Bölgeler ve iller arası kalkınmışlık farkının giderilmesinde çok önemli bir rol oynayacak olan bu proje, Giresun için hayati önem arzetmektedir. İlimizin gelişmesi, kalkınması ve ekonomik ivme kazanması, söz konusu projenin hayata geçirilmesiyle mümkün olacaktır. İhalesi 14 Mayıs’ta yapılacak olan projede Gümüşhane’den ayrılacak bir güzergaha ilaveten ikinci güzergahın da bu ihale kapsamına alınması konusunda sayın bakanımızı, milletvekillerimizi, siyasi partilerimizi ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı ortaklaşa hareket etmeye davet ediyoruz. Giresun için hayati önem taşıyan bu projenin, güzergah planlamasında Tirebolu’dan da geçirilmesi, bilim ve ekonomik verilerin de bir gerekliliğidir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ