$ DOLAR → Alış: 18,61 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,65 / Satış: 19,73

Tirebolu’da liseli kızların ‘Geri Dönüşüm Sergisi’!

Tirebolu’da liseli kızların  ‘Geri Dönüşüm Sergisi’!
  • 07.05.2018
  • 2.033 kez okundu

Tirebolu’nun merkez okullarından eski adı Kız Meslek Lisesi olan Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Geri Dönüşüm Sergisi, 27 Nisan Cuma günü okul bahçesinde açıldı. Öğrencilerin Ekim ayından bu yana hazırladıkları birbirinden güzel çalışmalar, izleyenleri adeta büyüledi. Bir gün süren serginin açılışına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muammer Şimşek’de katıldı.

Tirebolu Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Eyüp Yıldırım, öğrencilerin uzun bir süreden beri titizlikle hazırladıkları çalışmaları teşhir etmek amacıyla düzenledikleri sergide birbirinden güzel görüntüler ortaya çıktığını belirterek, geri dönüşüm sayesinde okuldan ve çevreden sağlanan materyallerin değerlendirilmiş olduğunu kaydetti.

150’ye yakın öğrencisi bulunan Halide Edip Adıvar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, göz kamaştıran Geri Dönüşüm Sergisi’nde çok sayıda atık maddenin ekonomiye kazandırılması ve işe yarar hale getirilmesiyle, öğrencilerin el becerilerinin ortaya çıkması sağlanırken; yapılan çalışmalar veliler tarafından da ilgiyle izlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ