$ DOLAR → Alış: 18,61 / Satış: 18,68
€ EURO → Alış: 19,65 / Satış: 19,73

Ak Parti’de aday bolluğu var!

Ak Parti’de aday bolluğu var!
  • 17.05.2018
  • 2.071 kez okundu

24 Haziran’da yapılacak erken seçim öncesi aday adaylığı başvurularını tamamlayan Ak Partide temayül heyecanı yaşanıyor. Ak Parti’nin Giresun’daki başvuru sayısı 30’u bulurken; bu isimler arasında ilçemiz Tirebolu’dan 2 isim yer alıyor. Tirebolu’da partiden aday adaylığını açıklayan Tayip Kardeş’ten sonra, eski vekillerden Mehmet Domaç’da seçimlere bu kez Giresun’dan katılmak için müracaatta bulundu.
Toplam 4 milletvekili çıkaracak olan Giresun’da Ak Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapan 30 ismin dosyaları Genel Merkeze gönderilmiş olup, bu adaylar için 5 ve 7 Mayıs’ta temayül yoklaması yapılacak.
Temayül yoklaması sonunda 4 gün boyunca yapılacak alt komisyon çalışmalarının ardından, ilgili komisyonlar 11 Mayıs’ta raporlarını teslim edecek. Ara komisyon çalışmaları 2 gün sürecek ve hazırlanan raporların teslimatından sonra 15 Mayıs’ta üst kurul çalışmaları başlayacak. Ak Parti’deki üst kurul çalışmaları 6 gün boyunca devam edecek ve milletvekili kesin aday listeleri; temayül, anket ve Genel Merkez mülakatının ardından 21 Mayıs’ta YSK’ya teslim edilecek. Ak Parti’de 22 Mayıs Salı günü de aday tanıtım toplantısı yapılacak.
Ak Parti’de Giresun Milletvekilliği için temayül yoklamasına katılan 30 isim şu şekilde açıklandı: Nurettin Canikli, Hasan Ekmen, Adnan Sağlık, Mehmet Geldi, A. Mürşit Gürel, Serdar Demirkan, Özgür Okusal, Turhan Alçelik, Bahtiyar Hüsem, Filiz Uzun, Mehmet Domaç, Ercan Türk, Dursun Karahasan, Yılmaz Can, Tamer Tamdoğan, Ömer Karahasan, Mehmet Kostakoğlu, Şeyma Tekin Memiş, Tayip Kardeş, Adem Tatlı, Kadir Aydın, Cihan Harman, Abdülsamed Mercan, Mehmet Küçük, Salih Yılmaz, Ayhan Akten, S. Servet Bozbağ, Bahtiyar Yıldız, Bilal Hayta ve Ahmet Yılmaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ