$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu MYO, 5 projede dereceye yaptı !

Tirebolu MYO, 5 projede dereceye yaptı !
  • 24.05.2018
  • 29.292 kez okundu

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksek Okulu Elektrik ve Enerji Bölümü ile El Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırla-dığı 5 proje, Giresun Üniversitesi tarafından düzenlenen İstihdam ve Tanıtım Fuarında dereceye girdi.
MYO’da geçtiğimiz hafta içinde yapılan Mezuniyet Töreninde dereceye giren öğren-cilere ödüller verilir-ken; yaptıkları proje-lerle isimlerini duyu-ranlar tek tek anons edildi. Üniversitenin düzenlediği İstihdam ve Tanıtım Fuarında Tirebolu MYO’nun Doğankent’te bulunan Elektrik ve Enerji Bölümü öğrencilerinin hazırladığı 4 proje ile El Sanatları Bölümünden Selin Işık’ın hazırladığı “Taşınabilir Teknik Çizim Projesi” ödüle layık görüldü.
Doğankent’teki öğrencilerden Ertuğrul Emre Sağlam, Gökmen Sarı, Turgay Alpaydın ve Orhan Sönmez’in ortak projesi olan “Yağmur Sensörlü Halı Saha Projesi”; Arda Yeşiltepe, Mustafa Ateş ve Mehmet Şahin’in hazırladığı “Hırsız Alarm ve Güneş Enerjisiyle Çalışan Akıllı Ev Sistemleri Projesi”; Abdullah Akbayrak ve Yücel Durmuşkaya’nın ortak projesi “Güneş Enerjisiyle Çalışan Sürtünmesiz Doğru Akım Motoru Projesi” ve Turgay Sönmez, Emrah Sarı ile Onur Topkara’nın hazırladığı “Çizgi İzleyen Robot Projesi”, ödüllendirilen projeler oldu.
Giresun Üniversitesi’nde gerçekleşen İstihdam ve Tanıtım Fuarında görücüye çıkan ve beğenilen söz konusu projeleri hazırlayan MYO’lu öğrencilere, Mezuniyet Töreninde ödülleri verilirken; Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin, Elektrik ve Enerji Bölümü öğrencilerini tek tek kutlayarak, kendilerine başarılar diledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ