$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’daki “OTOPARK” ne işe yarıyor ?

Tirebolu’daki “OTOPARK” ne işe yarıyor ?
  • 31.05.2018
  • 2.048 kez okundu

Tirebolu Belediyesi, şehir içindeki trafiğin düzenli hale gelmesi için ilçe merkezinde bulunan Balıkçı Barınağı sahasına yapmış olduğu otopark alanını, her ne hikmetse bugüne kadar kullanmayı düşünmedi. Motorlu araç sayısı her geçen gün artan ve özellikle yaz mevsiminde şehir içi trafiği arap saçına dönen Tirebolu’da, çevre il, ilçe ve köylerden gelen ana yol kenarlarına ve boş görülen meydanlara park edilmesi, vatan-daşların ve esnafların tepkisine neden oluyor.
“Madem kullanılmayacaktı, barınağa neden otopark yapıldı?” diye sitemde bulunan ilçe halkı ve esnaflar, özellikle Cuma günleri Tirebolu’da trafiğin allak-bullak olduğuna dikkat çekerek, bu önemli sorunun mutlaka çözümlenmesi gerektiğini savunuyorlar. İlçede Semt Pazarı kurulduğu gün olan Cuma günleri adeta arap saçına dönen ve Trafik Ekiplerini de bezdiren otopark sorunu, yol kenarlarında dükkanları bulunan esnafları da çileden çıkarıyor. Şehir içinde tek yönlü olarak kullanılan caddelerde de yol kenarlarına araçların park edilmesine büyük tepki gösteren esnaflar, “Yollarımız zaten fazla geniş değil. Dükkanlarımıza gelen müşterilerimizden yük alıp veremiyoruz. Her taraf araba dolu, cepler de park yeri olarak kullanılıyor. Bu durumda bizler ne yapacağız? Belediyemizin bu sorunu acilen çözümlemesi gerek” şeklinde sitemde bulunuyorlar.
Şehrin boydan boya sahilinden geçen ana yol kenarlarının ve ara sokaktaki boşlukların şoför ve sürücüler tarafından otopark olarak kullanılması, özellikle Cuma günleri büyük sıkıntı yaratıyor ve ilçede trafik arap saçına dönüşüyor. Durum böyle olduğu halde, belediye yaptığı otoparkı neden kullanamıyor? Üstelik, Sakin Şehir olma hayali peşinde koşan Tirebolu’ya bu görüntüler yakışıyor mu? Madem otopark yapıldı, hem araçlar buraya çekilsin, hem de para kazanılsın. Hadi para kazanmayı bırak, şehir içi trafiği rahatlasın, herkes serbestçe alış-verişini yapsın. Acaba, belediyenin; başka işlerden bu konuya ayıracak zamanı yok mu? Ne dersiniz..!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ