$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

T.C. TİREBOLU İCRA DAİRESİ 2017/464 ESAS

T.C. TİREBOLU İCRA DAİRESİ 2017/464 ESAS
  • 07.06.2018
  • 2.120 kez okundu

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İhaleye konu gayrimenkul Giresun ili Tirebolu ilçesi Demirci Mah. Yeşilkent Sit. A Blok NO:8 Tirebolu Giresun adresinde bulunur. Binanın zemin katındadır. Ana taşınmaz 1.256,99m² arsa üzerine yapılmış altı katlı on daireli bahçeli kargir apartman, kat mülkiyetli ve konut olarak kullanılmaktadır. Parsel üzerindeki binaya ait Tirebolu Belediyesi profesi ve ruhsatı bulunmakta olup imar durumu ayrık nizam 7 katlıdır. Bina bodrum+zemin+1.,2.,3.,ve4. normal katlardan oluşmaktadır. Taban alanı 220,00m² olup yaklaşık 25-30 yaşındadır. Binada asansör ve kalorifer bulunmamakta olup çatısı mevcuttur. Binanın bütün cepheleri açık olup sıvalı ve boyalıdır: Bina giriş kapısı doğu cephede olup camlı demir kapıdır. Binada yangın merdiveni bulunmamaktadır. 2 nolu bb kullanım alanı yaklaşık 100m² olup 3+1 mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken; salon 3 adet oda, mutfak banyo, wc, hol ve2 adet balkondan oluşmaktadır. Fakat meskende yangın çıktığından dolayı meskenin kapıları ve döşemeleri kullanılmaz haldedir. Meskende yangından dolayı duvarlarda sıvalar dökülmüş durumdadır. Mesken tadilat görmeden kullanılamaz durumdadır.
Adresi : Demirci Mah. Yeşilkent Sit. A Blok NO:8 Tirebolu Giresun
Yüzölçümü : 100 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 40.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/07/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/08/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : Körliman Mah. M.Bayrak Cad. No:15 Adalet Sarayı İcra Müdürlüğü
Tirebolu Giresun –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/464 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/05/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ