$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’da Cuma günleri trafik can sıkıyor !

Tirebolu’da  Cuma günleri  trafik can  sıkıyor !
  • 16.08.2018
  • 1.991 kez okundu

Oto park uygulanması yapılmayan Tirebolu’da, Cuma günleri kurulan Semt Pazarı dolayısıyla şehiriçi trafiği insanları adeta çileden çıkarıyor.
Pazar alış-verişi yapmak için çevre ilçelerden ve köylerden ilçe merkezine gelen araçların, şehir merkezinden geçen sahil yolunun kenarlarına park edilmesi, Tirebolu’da trafiği içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.
Özellikle yaz aylarında ilçeye giren araç sayısının artması ve oto park uygulaması olmaması yüzünden, Cuma günleri Tirebolu’da şehiriçi trafiği allak-bullak oluyor. Semt Pazarına alış-veriş yapmak için gelenler araçlarını yol kenarlarına park ederek, şehiriçi trafiğinin aksamasına yol açarken; sahil yolunda seyretmekte olan sürücüler de zaman zaman sıkıntı yaşıyorlar. Hele de otogar civarındaki kesimde büyük araçların da bulunduğu sırada Tirebolu trafiği arap saçına dönüşüyor. Yolcu alıp-vermek için otogara giriş yapmak isteyen otobüs şöförleri, ilçenin pazarı olduğu Cuma günleri büyük sıkıntı çekmek zorunda kalıyorlar.
Tirebolu’da şehiriçi trafiğinin bir türlü çözümlenememesi ve otopark uygulamasının da yapılmaması nedeniyle, özellikle Cuma günleri trafiği içinden çıklımaz bir hale getirirken; belediyenin bu konuda gerekli önlemleri bir an önce alması ve otopark olayını devreye sokması isteniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ