$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

T.C. TİREBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/1 VESAYET SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. TİREBOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/1 VESAYET SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 06.11.2018
  • 2.038 kez okundu

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhaleye konu gayrimenkul, Giresun İl, Tirebolu İlçe, 205 Ada, 5 Parsel, KÖRLİMAN Mahalle/Köy, 6 Nolu Bağımsız Bölümdür Zemin+6 normal kat, toplam 7 katlı bir betonarme binadır. Binanınd ışı yapılmış olmasına rağmen içi kaba inşaat halindedir. İhaleye koun dairenin tavan döşemesi ahşap olup ahşap taşıyıcı sistem yapılımş durumdadır. Binanı 6.normal katında bulnan bağımsız bölüm nitliği konut olan 8 nolu bağımsız bölümün tapudaki kat irtifakı projesindeki bağımsız bölüm listeisnde alanı net 77,00m² brüt 75m²’dir. Dairenin onaylı kat irtifakı projesinde kuzey cephesindeki 3,00mt genişliğindeki teras kısmı daire içine katılmış daire alanı proje harici büyütülmüştrü. Dairenin bitmişlik oranı %45’tir.
Adresi : Körliman Mah. Mehmet Bayrak Cad. Tirebolu Giresun.
Yüzölçümü : 77,00m²
Arsa Payı : 15/100
İmar Durumu : 6 kat imar adasındadır.
Kıymeti : 46.213,32 TL
KDV Oranı : Vesayet satışı olduğundan KDV’den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
Satış Yeri : KÖRLİMAN MAH. MEHMET BAYRAK CAD. NO:15 ADALET SARAYI ZEMİN KAT İCRA MÜDÜRLÜĞÜTİREBOLU GİRESUN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Vesayet Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2018

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ