$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Teknofest İstanbul’a, Tirebolu damgası !

Teknofest İstanbul’a, Tirebolu damgası !
  • 06.11.2018
  • 2.042 kez okundu

İstanbul’da 20-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Teknofest Uzay Teknolojileri Yarışmasına damga vuran Tirebolulu gençlerimizle bir kez daha gururlandık. Yarışmaya Ankara Başkent Üniversitesi adına Uzay Roketi Projesi’yle katılan kaptan Kemal Güven’in ekibinin 3’ncü olmasından sonra, bir başka gururumuz Yiğit Durak’ın kaptanlığını yaptığı ekip, Roket Alçak İrtifa dalında 2’ncilik ikincilik ödülüne layık görüldü.
Yarışmaya İstanbul Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü ekibi olarak katılan genç hemşerimiz Yiğit Durak’ın kaptanlığındaki 7 kişilik ekip, geliştirdikleri projeyle roketi paraşütle 1500 metreye kadar fırlatıp yumuşak inişle sonlandırmayı başararak, bu dalda ikincilik ödülünün sahibi olurken; 30 bin TL ödül almaya hak kazandı. Tirebolulu aile Güney-Sahure Durak çiftinin oğulları Yiğit Durak ile ekibinin bu başarısı göğsümüzü kabartırken; Alçak İrtifa dalında Teknofest ikincisi olan Aeronist Takımı’na ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.
Öte yandan, Teknofest İstanbul Festivali’ne geliştirdikleri projelerle adeta damga vuran Tirebolulu gençlerin bu başarısı ilçede takdirle karşılanırken; Güven ve Durak aileleri de evlatlarıyla büyük gurur duydular. Uzay Teknolojileri Yarışmasında geliştirdikleri projelerle önemli dereceler elde eden ve Tirebolu’ya büyük gurur yaşatan gençlerimizi tebrik ediyor, kendilerine başarılar diliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ