$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’da marketler mercek altında!

Tirebolu’da  marketler  mercek altında!
  • 06.11.2018
  • 2.001 kez okundu

Tirebolu Belediyesi Zabıta Ekipleri, ilçede faaliyet gösteren marketleri de mercek altına aldı. Geride bıraktığımız hafta İl Ticaret Müdürlüğü’nden gelen görevli personellerle birlikte ilçede geniş kapsamlı bir denetim yapan Zabıta Ekipleri, küçük esnaflarla marketleri de mercek altına aldılar.

İl Ticaret Müdürlüğü görevlilerinin de katılımıyla ilçedeki marketlerde ve fırınlarda yapılan denetimlerde; etiket, ambalaj kontrolleri ve kasa fiyatının uyuşup-uyuşmaması gibi konulara bakıldı. İş yeri denetimlerinde, kullanılan ve tüketime sunulan ürünlerin gramajları ve fiyatları da dikkate alınırken; denetimlerde eksikleri bulunan işletmelere gerekli uyarılar yapıldı.
Tirebolu Belediyesi Zabıta Amirliği yetkilileri, ilçede rutin denetimlerin bundan sonra da sürdürüleceğini belirterek, “Ekiplerimizin ilçe bazında gerçekleştirdiği denetimler kapsamında vatandaşlarımızın alış-verişlerini daha bilinçli olarak yapmalarını sağlayabilmek için gruplar halinde küçük esnafların yanı sıra marketlerde de gerekli denetimleri yapmaktadırlar. Amacımız, halkımızın hijyenik ve sağlıklı bir ortamda alış-veriş yapmalarını sağlamak ve tüm iş yerlerinin kurallara göre hareket etmelerini temin etmektir” ifadelerini kullandılar. Zabıta Ekiplerinin, ilçedeki küçük esnafların yanı sıra büyük marketleri de mercek altına alması, vatandaşlar tarafından memnunlukla karşılandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ