$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Sakaryalı öğrencilerin trafik korkusu!

Sakaryalı öğrencilerin trafik korkusu!
  • 01.10.2019
  • 28.933 kez okundu

Tirebolu’nun merkez okullarından Sakarya İlkokulu, yol kenarında olduğu için trafik yönünden tehdit altında kalıyor. Söz konusu okulun öğrencileri, özellikle Ziraat Bankası arkasından inen tali yol yüzünden büyük tehlike yaşıyorlar.
Okulun özellikle dağılma saatlerinde velilerinin de yardımıyla trafik tehlikesinden korunan öğrenciler, yol kenarına park eden araçlar yüzünden sıkıntı yaşarlarken; veliler banka arkasından inen tali yolun tamamen trafiğe kapatılmasını istiyorlar. Sakaryalı veliler, ara yoldan hızla inen araçların çocuklar için büyük tehlike olduğunu ifade ederek, söz konusu yolun trafiğe kapatılması için yetkililerden yardım beklediklerini ve bir facia olmadan yolun iptal edilmesini talep ediyorlar.
Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, okulun yol kenarında olması nedeniyle trafik yönünden büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek, durumu yetkili mercilere ilettiklerini ve gerekli önlemlerin alınmasını istediklerini kaydetti. Velilerin de yoğun şikayeti üzerine okulun birikme ve dağılma saatlerinde öğretmenlere Trafik Polisliği görevi yaptırmak zorunda kalan Sakarya İlkokulu’nun bu sorununun çözümü için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ