$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Ziraat Odası’ndan görkemli açılış!

Ziraat Odası’ndan görkemli açılış!
  • 08.10.2019
  • 1.930 kez okundu

Tirebolu Ziraat Odası’nın en önemli iktisadi işletmesi olan Fındık Kırma, Kavurma, Paketleme ve Ezme Tesisi, 3 Ekim Perşembe günü (bugün) oda bünyesinde düzenlenen görkemli bir törenle resmen hizmete açıldı. Karadeniz Bölgesinde bir ilk olan tesisin açılışını Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar yaptı.
Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman’ın özel girişimleri sonucu kurulan ve bu yılki fındık mevsiminde deneme üretimi de yapan tesisin açılışına; TZOB Genel Başkanı Bayraktar’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. İldeki Koordinasyon Toplantısı dolayısıyla Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce’nin katılamadığı açılışta; TZOB Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu ile Arslan Soydan, Trabzon, Rize, Bayburt, Gümüşhane gibi illerin Ziraat Odası Başkanları, Giresun’a bağlı ilçelerin Ziraat Odası Başkanları, ilçedeki si-yasi parti başkanlarıyla üreti-ciler de hazır bulundu. Giresun MHP İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ile köy ve mahalle muhtarlarının da katıldığı açılışa, Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Erim Yaman ev sahipliği yaptı.
Fatsa’daki açılış nedeniyle bir saat rotarlı olarak yapılan açılışta, sunuculuk görevini TZOB Genel Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Neslihan Can üstlenirken; açılış konuşması için kürsüye gelen Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Yaman, tüm katılımcılara teşekkür ederek, tesisin ilçemize kurulmasında büyük emekleri bulunan TZOB Genel Başkanı Bayraktar’a minnet ve şükran duygularını iletti.
İlçe Ziraat Odası bünyesinde kurulan tesisin açılışı için Tirebolu’ya gelen TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Türkiye Ziraat Odaları Birliği olarak her zaman çiftçinin ve üreticinin yanında olduklarını belirterek, “Karadeniz’de bir ilk olan bu tesisi çok önemsiyoruz. Biz, Ziraat Odaları olarak her zaman çiftçinin yanında ve hizmetindeyiz. Bölgede bu tür tesislerin çoğalmasını istiyoruz. Fındığa hepimiz sahip çıkacağız. Fındık için hükümet değil, devlet politikası olmasını istiyoruz. Ülkemiz için çok büyük öneme sahip olan en önemli ihraç ürünümüz fındığa ve çiftçimize sahip çıkmamız lazım. Biz, hep bunun mücadelesini veriyoruz. Biz hiçbir zaman çiftçimizi satmadık, hep arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz” şeklinde ifadeler kullandı ve fındık alımında önemli bir emtia olan TMO’nın daha fazla fındık alması için gerekli mücadeleyi her zaman vereceklerini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından tesisleri gezen TZOB Genel Başkanı Bayraktar ve beraberindekiler, açılış kurdelasını keserek, söz konusu tesisin Tirebolu’ya ve ülkemize hayırlı-uğurlu olmasını dilediler. Öte yandan, Tirebolu Ziraat Odası Başkanı Yaman, bu yıl ilk kez deneme üretimi yapılan ve bugün resmen açılan tesiste, bu zamana kadar üreticilerden aldıkları 1900 ton fındığı işlediklerini kaydetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ