$ DOLAR → Alış: 19,00 / Satış: 19,08
€ EURO → Alış: 20,49 / Satış: 20,57

Tirebolu’ya “TOKİ” müjdesi!

Tirebolu’ya “TOKİ” müjdesi!
  • 16.10.2019
  • 2.055 kez okundu

Tirebolu’ya yeni bir TOKİ müjdesi daha geldi. İlçede daha önceden gündem yaratan ve kamuoyunda büyük tepkilere yolaçan TOKİ inşaatları için bu kez Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’dan önemli açıklamalar geldi. Vekil Aydın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca (TOKİ), dar ve orta gelirli aileler için talep edilen ve 272’si Tirebolu’da yapılacak olan 714 konutun ihalesinin yılbaşında gerçekleşeceğini müjdeledi.
Milletvekili Aydın, ihtiyaç sahibi ailelerin kullanımına sunulmak üzere Giresun’da yapılacak olan TOKİ evleriyle ilgili TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “TOKİ başkanımız sayın Bulut ile yaptığımız görüşmeler sonucu Giresun merkezde 310 konut, Tirebolu ilçemizde 272 konut ve Güce ilçemizde 132 konutun ihalesini yılbaşına kadar tamamlanması yolunda gereken çalışmaları yaptık. Söz konusu konutların ihalesi yılbaşına kadar tamamlanacak olup, bu vesileyle ilimiz genelinde 714 ailemiz ev sahibi olacak. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi tüm Türkiye’de başlattığı 50 bin sosyal konut projesi kapsamında TOKİ tarafından üstlenilen bu konut ihaleleriyle tüm Türkiye’de olduğu gibi, Giresun ilimizde de alt gelir grubunda yer alan vatandaşlarımızın tamamını ev sahibi yapmayı hedefliyoruz.”
Yeni gerçekleşen söz konusu girişimle Tirebolu’daki TOKİ mağdurlarının büyük sevinç yaşadığı gözlemlenirken; olayın gerçekleşmesi yolunda ne gibi adımlar atılacağı da merak içinde bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ