$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

ALTUN GIDA, HEDEF BÜYÜTTÜ

ALTUN GIDA, HEDEF BÜYÜTTÜ
  • 20.03.2020
  • 3.527 kez okundu

Fındık sektöründe önemli bir firma olan ve markalaşma yolunda hızla ilerleyen Tirebolu Altun Gıda, ticari ve ekonomik faaliyetlerine yeni bir ilave yaparak, dünyada bir ilki gerçekleştirdi ve yüzde 78’i fındık, yüzde 22’si de pancar şekerinden oluşan “Fındık Ezmesi” üretti.

Tirebolu’da 1964 yılından bu yana ticari ve ekonomik faaliyetlerini başarıyla sürdüren ve Türkiye’nin fındık alanındaki önemli firmalarına Tirebolu Kalite Kabuklu Fındık ihracatıyla tanınan Altun Gıda’nın yeni ürettiği Fındık Ezmesi, iç ve dış piyasada büyük rağbet görüyor. Doğu Karadeniz Bölgesinde fındıkta “altın” marka olarak bilinen ve yörenin en kaliteli fındığı olan Tirebolu Fındığını tüm dünyaya tanıtan Altun Gıda, kendi tesislerinde ürettiği mamulleri, yurt içinde önemli firmalara sunarken; yurt dışında da Dubai, Riyad, Mekke ve Medine gibi ülkelere de natürel iç fındık ihracatı yapıyor.

Merkezi Tirebolu’da bulunan ve yöre ekonomisine önemli katkıları olan Altun Gıda’nın, her yıl yüzde 15-20 büyüme stratejisiyle yoluna devam ettiğini bildiren Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Paltun, dünyada bir ilki gerçekleştiren firmalarında, katkısız ürünler ürettiklerini kaydederek, markalaşma yolunda bir hayli mesafe kat ettiklerini söyledi. Başkan Paltun, “Tirebolu Kalite Fındık” sloganıyla yurt içindeki lüks kuruyemişçilere, restoranlara ve pastacılara kavrulmuş iç fındık, fındık unu, pirinç fındık ve natürel iç fındık ile  fındık ezmesi sunduklarını ifade ederek, yeni ürünler de üretmek için çalışmalar yaptıklarını belirttiği açıklamasında, şunları söyledi:

Dünyada bir ilk olarak gerçekleştirdiğimiz, yüzde 78 fındık ve yüzde 22 pancar şekeri kullanılan fındık ezmemiz, hiçbir kimyasal koruyucu kullanılmadan üretiliyor ve yoğun talep görüyor. İnsan sağlığına hiçbir zararlı etkisi olmayan, katkısız yeni ürünlerimiz için de çalışmalara devam ediyoruz. Ayrıca, çevre konusuna da özel hassasiyet gösteriyor, kendi elektriğimizi güneş ve rüzgar enerjisinden sağlıyoruz. Yine, fabrikamız önünde bulunan arazimizde kuracağımız, sadece yöresel ürünler ve el yapımı çikolata ve çikolatalı ürünlerin satış reyonunun yanına sadece elektrikli otomobillerin şarj edileceği bir de istasyon kurmayı planlıyoruz.

Öte yandan, Tirebolu Altun Gıda’nın markalaşma yolunda hızla ilerlediğine de dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Paltun, ilçedeki tesislerinde portakallı fındık ezmesi, kivi aromalı fındık ezmesi ve “Beslenme Çantam” markasıyla ilköğretim çağındaki çocukların sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmak üzere, yeni ürün çalışmalarına devam ettiklerini de belirterek, firma olarak hedef büyüttüklerinin altını çizdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ