$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Bakan Soylu, Tirebolu’yu mesken tuttu!

Bakan Soylu, Tirebolu’yu mesken tuttu!
  • 18.09.2020
  • 6.894 kez okundu

22 Ağustos tarihinde Giresun’a bağlı bazı ilçelerde meydana gelen sel felaketi nedeniyle afet bölgesini adeta su yoluna çeviren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selde kaybolan vatandaşların arandığı bölgelerde incelemeler yaptı.

Geçtiğimiz hafta sonu önce Espiye ilçesine gelen ve sele kapılarak kaybolan Umut Cantürk’ü arama çalışmalarının devam ettiği bölgede incelemeler yapan Bakan Soylu, daha sonra Tirebolu’ya gelerek, selde kaybolan iş makinesi operatörü Mehmet Ali Akbulut’un arandığı Harşıt Çayı’nda bir süre yapılan çalışmaları izleyerek, yetkililerden bilgi aldı. Arama-tarama çalışmalarıyla ilgili olarak teknik ekiplerce hazırlanan krokileri inceleyen Soylu, Giresun genelinde selde kaybolan 4 kişinin bulunması için yetkili birimlere talimat verirken; bölgede halen 391 arama-kurtarma personelinin görev yaptığını ifade ederek, “Bölgedeki arama-tarama çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Gerek aram-kurtarma personelimizle gerekse iş makinelerimizle tüm bölgeyi tarıyoruz. Aradan 3 hafta geçtiği halde, ümidimizi kaybetmiş değiliz. Sürekli alan daraltarak arama-kurtarma çalışmalarına devam ediyoruz. Bölgeye yeni bir ekip daha getirip, bu ekibin de katılımıyla kaybolan vatandaşlarımızı bulmak için yoğun bir tarama faaliyetinde bulunacağız. İnşallah kaybolan 4 vatandaşımızı da en kısa zamanda bulur ve onları da ailelerine teslim ederiz” dedi.

Sel bölgesinde vatandaşların yoğun ilgisiyle de karşılaşan Bakan Soylu, dere yataklarına bina yapılmasının ve buralardan kum-çakıl alınmasının yasaklanmasına da değinerek, bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, DSİ, Karayolları ve AFAD nezdinde önemli görüşmeler gerçekleştirildiğini kaydederken; bu konuda hiçbir kuruma ve kişiye asla taviz verilmeyeceğini sözlerine ekledi. Bakan Soylu’nun, afet bölgesinde yaptığı incelemeler ve ziyaretler, vatandaşlar arasında da büyük memnunluk yaratıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ