$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Maske takmayanlara ceza yağdı!

Maske takmayanlara ceza yağdı!
  • 18.09.2020
  • 6.854 kez okundu

Korona virüs vakalarının son günlerde artması nedeniyle İçişleri Bakanlığı, uyulması gereken tedbirlerle ilgili bir genelge yayınlayarak, tüm valiliklere gönderdi. Bakanlıktan gelen genelge doğrultusunda il ve ilçelerde bulunan tüm birimler denetimlerini arttırarak, kurallara uymayanlara cezai işlem uyguladılar.

Tirebolu’da 10 Eylül’de Kaymakam Cevat Gün’ün nezaretinde ilçedeki mülki amirlerin de katılımıyla başlayan denetimlerde maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayan vatandaşlara ceza yazılırken; esnaflar da temizlik ve hijyen konusunda uyarıldı. Covid-19 mücadelesinde vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve kurallara uymalarını isteyen Kaymakam Gün, bundan sonraki süreçte denetimlerin sıkça yapılacağını belirterek, maske takmayan ve sosyal mesafe kuralına uymayanlar hakkında cezai müeyyide uygulanacağını kaydetti.

Beraberindeki mülki amirler ve güvenlik görevlileriyle birlikte şehir içinde denetimler yapan ve bazı esnafları da dolaşan Kaymakam Gün, toplum sağlığı açısından tedbirlere uymanın önemli olduğunu ve halkın belirlenen kurallara uymasının hem kendileri ve hem de sevdikleri için büyük önem arz ettiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ