$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu-Doğankent yolu halen yapılamadı?

Tirebolu-Doğankent yolu halen yapılamadı?
  • 09.10.2020
  • 24.005 kez okundu

Bölgemizde yaşanan sel felaketinin ardından 1,5 aydan fazla zaman geçtiği halde, Tirebolu-Doğankent yolunun halen yapılamamış olması, yöre halkının şikayetine neden olurken; bu yoldan ekmek yiyen esnaflar da mağdur oluyor.

22 Ağustos’ta meydana gelen selde Tirebolu-Doğankent yolunun 12’nci kilometresinde çöken menfez, 5 askerimizle 1 kepçe operatörüne mezar olmuştu. İlçemizin Kovancık ile Karaahmetli köyleri arasında bulunan dereyi Harşıt Çayı’na bağlayan menfezin çökmesi sonucu yıkılan ve trafiğe kapanan yol, bugüne kadar bir türlü açılamadı. Bu yolun kapalı olması yüzünden sahilden Doğankent’e giden araçlar, eski Arslancık yolunu kullanmayı sürdürüyorlar. Söz konusu yolun yer yer trafiğe uygun olmaması yüzünden, araç sahipleri ve yolcular büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Aradan 1,5 ay geçti. Ancak yol halen trafiğe açılamadı. Bizler bu yolu kullanan vatandaşlar olarak mağdur durumdayız. Esnaflar kan ağlıyor. Doğankent’e ve daha yukarılara ulaşmakta büyük zorluk çekiyoruz” şeklinde konuşurlarken; devletin nerede olduğunu soruyorlar.

6 kişinin hayatına mal olan ve Doğankent’e yapılan ulaşımı aksatan söz konusu menfezde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda bakan inceleme yaptığı halde, Tirebolu-Doğankent yolunun bugüne kadar yapılamamış olması, yöre halkını çileden çıkarırken; bu yolun açılması için devletin neyi beklediği soruluyor. Buradan devlet yetkililerine sesleniyor ve Tirebolu-Doğankent yolu ne zaman yapılacak diye soruyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ