$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 16.10.2020
  • 1.419 kez okundu
T.C.
TİREBOLU İCRA DAİRESİ

2019/154 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Giresun İl, Tirebolu İlçe, 104 Ada, 2 Parsel, HAMAM Mahalle/Köy, üçüncü kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm; taşınmaz tapu kaydına göre 84,91 m² arsa üzerine kargir bina olarak gözükmektedir. Parsel üzerindeki Binaya ait Tirebolu Belediyesi’nde proje ve ruhsat bulunmaktadır. Bina şehir merkezinde belediyenin bütün altyapı imkanlarından yararlanmakta olup merkezi bir bölgededir. Bina; zemin + 1., 2., 3., 4. normal katından oluşmakta olup toplamda 5 katlı bir binadır. Binanın bütün cepheleri sıvalı ve boyalıdır. 3 nolu bağımsız bölüm Mesken olarak kullanılmaktadır. Mesken 2 oda, Salon, Mutfak, Antre, Banyo, Wc ve 1 adet balkondan oluşmaktadır. Meskenin bürüt kullanım alanı yaklaşık 90 m² dir. Meskenin salon ve odalarında yerler ahşap olup duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Mutfakta yerler ahşap, dolaplar ahşap, tezgah mermer ve duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Banyo ve wc de yerler ve duvarlar seramiktir. Pencereler ise wc dir. Kapılar camlı ahşaptır.
Adresi Hamam Mahallesi Amiral Şükrü Okan Cad. No:104 Tirebolu Giresun
Yüzölçümü 90 m2
İmar Durumu Bitişik Nizam 7 Kat
Kıymeti 120.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler Tapu Kaydında ki Gibidir
1. Satış Günü 24/11/2020 günü 10:50 – 10:55 arası
2. Satış Günü 12/01/2021 günü 10:50 – 10:55 arası
Satış Yeri : Körliman Mahallesi Mehmet Bayrak Caddesi Tirebolu Adalet Sarayı – İcra Müdürlüğü Tirebolu Giresun
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/154 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ