$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Kazım Karabekir’e, “Temiz Okulum Belgesi”

Kazım Karabekir’e, “Temiz Okulum Belgesi”
  • 30.10.2020
  • 22.441 kez okundu

Tirebolu’nun gözde eğitim kurumlarından Kazım Karabekir Ortaokulu’na, pandemi sürecinde hijyenik şartlara uygunluğu nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi kanalıyla “Temiz Okulum Belgesi” verildi.

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın TSE ile ortaklaşa oluşturduğu Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının  Geliştirilmesi Eylem Planıçerçevesinde, ilgili bakanlığın Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi nezdinde eğitim kurumlarında yürütülen “Temiz Okulum Projesi”ne yönelik değerlendirme sonucunda, Kazım Karabekir Ortaokulu kabul görerek, okulda masa başı ve saha kontrolleri gerçekleştirildi. 23 Ekim Cuma günü gerekli kontrollerin yapılması için İlçe Tetkik Görevlisi ve Piri Reis MTAL Müdürü Deniz Aldemir, Kazım Karabekir Ortaokulu’na gelerek, çalışmaları yerinde inceledi. Proje Denetim Kılavuzu doğrultusunda yapılan tetkiklerin ardından, okulun hem saha ve hem de masa başı çalışmaları yerinde ve uygun görülerek, söz konusu okula tüm hijyen şartlarını taşıdığını gösteren “Temiz Okulum Belgesi” verilmesi uygun bulundu.

Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu Müdürü Nail Vuruşan, kurumlarında gerçekleşen tetkikler sonucunda, okulun standart ve kalite bakımından hijyenik kurallara uygun görülmesinin, kendileri için çok sevindirici olduğunu belirterek; projenin hayata geçirilmesinde önemli katkıları olan Müdür Yardımcısı Şenay Zengin’e, Pandemi Kurulu üyelerine, öğretmenlere ve okulun temizlik görevlilerine teşekkür ettiğini söyledi. Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra pandemi sürecini de en iyi şekilde yöneten Kazım Karabekir Ortaokulu’na “Temiz Okulum Belgesi” verilmesi, okulda öğrenim gören öğrencilerin velileri arasında da büyük sevinç yarattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ