$ DOLAR → Alış: 18,78 / Satış: 18,86
€ EURO → Alış: 20,50 / Satış: 20,58

Tirebolu’daki FKB arsası satıldı

Tirebolu’daki FKB arsası satıldı
  • 30.10.2020
  • 22.071 kez okundu

Fiskobirlik’in, Tirebolu ilçesinde bulunan yaklaşık 20 dönümlük arsasının 20 milyon lira bedelle satıldığı öğrenildi. Birlik Üst Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda gerçekleştirilen satış işlemi, Fiskobirlik’e kayıtlı üyeler arasında çeşitli yorumlara neden olurken; üreticilerin birliğine sahip çıkamaması da eleştiri konusu oldu.

Tirebolu’daki Fiskobirlik arsasının satışını doğrulayan FKB Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birliğe bağlı arsaların satışından elde edilecek paranın, FKB ile ilgili yatırımlarda kullanılacağını söyledi.

Başkan Bayraktar, Tirebolu’daki FKB Kooperatifin işlevine devam edeceğini de belirterek, ilçede Fiskobirlik’e ait bir depo yapacaklarını kaydetti. Öte yandan, Bayraktar, son 4 yıl içinde Giresun’daki Entegre Tesislerine 50 milyon liralık yeni yatırım yaptıklarını da ifade etti. Bu arada, Tirebolu’daki FKB arsasının satışıyla ilgili olarak siyasi çevrelerden de tepki gelirken; İYİ Parti İlçe Başkanı Erdinç Bektaş, “Devlete ait kurumların yok pahasına satılması, küresel sermayeye teslim olduğumuzun acımasız bir göstergesidir. İlçemizdeki FKB arsalarının satılması, üreticilerimiz ve fındık açısından da hiç te hoş olmamıştır. Bu olayı büyük esefle karşılıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ