Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 17,34 / Satış: 17,41
€ EURO → Alış: 18,26 / Satış: 18,34

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği kütüphaneye kavuştu

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği kütüphaneye kavuştu
  • 30.05.2022
  • Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği kütüphaneye kavuştu için yorumlar kapalı
  • 125 kez okundu
Reklam

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin kütüphane açılışı yapıldı. Sunumunu yönetim kurulu üyesi Ayşe Karaçam’ın yaptığı açılışta kütüphane ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı İbrahim İlyasoğlu, katılımcılara teşekkür ederek, “Kütüphanemizde ilk etapta 35 yıllık Giresun Dergisi ile  İzler ve Aksu dergilerinin arşivleri, benim 28 yıllık çiftçilik tutanaklarım, Mekke-Medine günlüklerim, görev yaptığım çok sayıda STK ile  ilgili gazete haber arşivleri, Giresun’da yapılan 1.2.3. Milli Fındık Şuraları’nın sonuç bildirgeleri, dernek üyelerimizin yazdığı kitaplar, Giresun’da yayınlanan ve de  kütüphanemize hediye edilen  kitaplar, Giresun Belediyesi Turizm Koordinatörü Tamer Uzuner’in gönderdiği kitaplar yer alıyor. Kütüphanemizin zamanla çok yönlü olarak gelişerek kent arşivi hüviyetine bütünleşeceğine inanıyoruz” dedi.

Açılışa katılan Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Uğur Karaibrahimoğlu konuşmasında, Giresun kültürünün öneminden ve 60 yıldır içeresinde bulunduğu STK faaliyetlerinden söz etti. Başkan İlyasoğlu ve yönetimini böylesine donanımlı bir kütüphane açmaları nedeniyle tebrik ederek, “Dernek olarak Tuz Ekim Festivali düzenlemeniz ve efsaneleri ortaya çıkarmanızı mutluluk vericidir. Efsanelerin gün yüzüne çıkarılıp topluma aktarılması Giresun’ un tanıtımı açısından önemlidir. Kütüphaneniz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Giresun TSO Meclisi eski Başkanı Ahmet Gürel ise, hayırlı olsun dileğini ileterek, başarıları ile Giresun’da iyi bir yer edinen Kültür Sanat ve Turizm Derneği’nin kütüphaneye kavuşmasının   önemine vurgu yaptı.

Bilim Sanat Merkezi öğretmeni Yasemin Aksakal da, Başkan İlyasoğlu ve yönetimini kutlayarak, derneğin somut olmayan kültürel mirası Tuz Ekimi’nin Giresun birincisi olarak Çorum’da tanıtımının yapıldığını hatırlattı ve hayırlı olsun dileğini iletti.

Konuşmaların ardından toplu kurdele kesimi yapılarak kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

The post Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği kütüphaneye kavuştu appeared first on Giresun Haberci.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ