Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 17,34 / Satış: 17,41
€ EURO → Alış: 18,26 / Satış: 18,34

Giresun uşakları, torunlarından dedelerine selam götürdü

Giresun uşakları, torunlarından dedelerine selam götürdü
  • 13.06.2022
  • Giresun uşakları, torunlarından dedelerine selam götürdü için yorumlar kapalı
  • 70 kez okundu
Reklam

Giresun’un Doğankent ilçesinden ilköğretim ve ortaöğretim kademelerinde öğrenim gören 95 öğrenci Afyonkarahisar’da bulunan Giresunlu Şehitleri ziyaret etti.

Doğankent Kaymakamlığı’nın himayelerinde Doğankent Belediyesi ve esnafların katkısıyla “Giresunlu Uşakların Torunlarından, Dedelerine Selam Getirdik!” mottosuyla Doğankent’te bulunan ilk ve orta kademeli okulların 8. 9. ve 11. sınıflarında eğitim gören 95 kişilik öğrenci kafilesinin ilk durağı Ankara oldu.

Ankara’da; Anıtkabir, Hacı Bayram Veli Türbesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 1. Meclis, Taceddin Dergâhı ve Ankara şehir turunun ardından Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesinde bulunan Giresun şehitliği ziyaret edildi.

Afyonkarahisar’da öğrencilere; Emre Gölü, Tarihi Ayazini Bölgesi, Afyon Dağı ve Afyon şehir turu yaptırıldı.

Milli Mücadele’nin zaferle sonuçlanmasının 100’üncü yılı münasebetiyle 10 Haziran Cuma akşamı Doğankent Kaymakamı Cafer Ekinci, Belediye Başkanı Sayın Rüşan Özden ve öğrencilerin ailelerinin katılımları ile dualar eşliğinde uğurlandı.

Kurtuluş Savaşı’nda Hüseyin Avni Alpaslan ve Gazi Yarbay (Topal) Osman Ağa kumandasındaki 42. ve 47. Gönüllü alayında savaşıp şehit olan Giresunlu Şehitlerin kabirlerini ziyaret eden Doğankentli öğrenciler bağımsızlık uğruna canlarını veren kahramanlara Giresunlu uşakların torunlarından dedelerine selam götürdüklerini belirttiler.

Doğankent ilçesinde 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan sel afetinin ve Covid-19 salgını nedeniyle iki yıldır birçok aktivite ve etkinlikten uzak kalan öğrencilerin moral ve motivasyonunu yükseltmek için düzenlenen gezi programı öğrenciler ve veliler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Giresun Valisi Enver Ünlü, yapılan etkinlikle ilgili yaptığı paylaşımda; “Giresunlu Uşakların Torunlarından, Dedelerine Selam Getirdik” diyerek düzenlenen gezi programı kapsamında 95 kişilik öğrenci kafilesi, Ankara ve Afyonkarahisar’a varmak üzere Doğankent’ten yola çıktı. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Doğankent Kaymakamı Cafer Ekinci ise “Kaymakamlığımız koordinesinde düzenlenen gezi programına katkılarından dolayı Belediye Başkanımız Rüşan Özden’e ilçemiz esnaflarına ve emeklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemal Şirin’e teşekkür ediyorum” dedi.

The post Giresun uşakları, torunlarından dedelerine selam götürdü appeared first on Giresun Haberci.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ