Reklam
Reklam
$ DOLAR → Alış: 17,34 / Satış: 17,41
€ EURO → Alış: 18,26 / Satış: 18,34

Vali Ünlü Akköy’de vatandaşlarla buluştu

Vali Ünlü Akköy’de vatandaşlarla buluştu
  • 13.06.2022
  • Vali Ünlü Akköy’de vatandaşlarla buluştu için yorumlar kapalı
  • 68 kez okundu
Reklam

Giresun Valisi Enver Ünlü, “Vatandaşla Buluşma” toplantıları kapsamında sürdürdüğü mahalle ve köy ziyaretlerine Giresun Merkez Akköy Köyü ile devam etti.

“Vatandaşla Buluşma” toplantıları kapsamında köy ve mahalleleri ziyaret ederek, sorunları ve talepleri yerinde değerlendiren Sayın Valimiz, 10 Haziran Cuma günü Akköy Köy Konağında vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Ünlü’ye toplantı öncesinde ilgili birim amirleri ve Köy muhtarı Abdullah Konal tarafından köyle ilgili bilgiler verildi. Köy Muhtarı Abdullah Konal ve vatandaşlar tarafından Vali Ünlü’ye iletilen taleplerden öne çıkan başlıklar ise elektrik ve içme suyu hattı ile köye ait değirmen ve yolda bakım onarım çalışmaları yapılması oldu.

Vali Ünlü toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Vatandaş buluşmalarımız kapsamında ilgili kurum amirlerimizin de katılımıyla köy sakinlerimizle bir araya geldik, sorun ve taleplerini dinledik, notlarımızı aldık” ifadelerini kullandı.

Giresun İl Merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan 380 haneli köyde; Aralıcak, Çıtlak, Kıran, Topçu ve Ulupelit mahallelerinde resmi rakamlara göre 361 kişi yaşıyor. Gelir kaynağının büyük bölümü çiftçilik ve emekli maaşından oluşan 37 Kilometre yol ağına sahip köyde 70 adet büyükbaş, 250 adet küçükbaş hayvan bulunuyor.

KÖYDES projesi kapsamında 2021 yılında tahsis edilen ödenekle beton yol ve stabilize bakım çalışmaları tamamlanan köyde asfalt bakım onarımı ile grup suyu çalışmalarına devam ediliyor. 2022 yılında da ihtiyaç duyulan altyapı hizmetlerinin yapımına planlanan takvim doğrultusunda devam edilecektir.

Akköy Köyü ziyareti dönüşünde, Giresun Merkez Orhaniye Köyü, Darıbükü mevkide yapımı tamamlanarak hizmete açılan 3 Bin 500 kişilik spor salonunun alt yapı çalışmalarında da incelemelerde bulunan Ünlü, “Herkesi bekliyoruz. Batlama Kapalı Spor Salonu yol yapım çalışmalarında sona geldik. Spor camiamıza hayırlı olsun” dedi.

The post Vali Ünlü Akköy’de vatandaşlarla buluştu appeared first on Giresun Haberci.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ